Yaşam & Diyet

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir?

Birçok kişinin bildiği, bazılarının ise yeni duyduğu 7 zeytin 1 incir mucizesi, Kuran’da yer alan bir şifayı ifade etmektedir. Omega yağ asitlerin bakımından zengin olan zeytin, antioksidan meyve incirle beraber tüketildiğinde sağlık için önemli faydalar doğuracaktır.

1) Toksin Atar, Vücudu Fazlalıklardan Arındırır

7 zeytin 1 incir kürü ne işe yarar sorusunun ilk ve belki de en önemli cevabı vücudun temizlenmesine katkı sağlamasıdır. Zeytin ve incirde bulunan antioksidan maddeler ödem gibi problemler için etki gösterecektir. Bedeninize yük olan yağların yakılmasını hızlandırır. Şişkinlik gibi durumlarda daha rahat mideye sahip olmanızı sağlayacaktır.

2) Hücreleri Yeniler

Hücre yenilenmesinde rol oynayan zeytin ve incir, beyin hücrelerinden cilt hücresine kadar gücünü gösteriyor. Bedenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri bu iki faydalı besinden alabilirsiniz. Cilt lekelerine, saç sağlığına, vücut direncine karşı bir şifa arıyorsanız 7 zeytin 1 incir tabağınızda yerini alsın.

3) Zayıflamak Artık Daha Kolay

7 zeytin 1 incir zayıflama konusunda da oldukça iddialı; ancak unutulmamalıdır ki hiçbir besin zayıflamak için tek başına yeterli değildir. Diyet listeleri uzman kontrolünde kişiye özel hazırlanmalıdır.

Bunun yanında, zayıflamak isteyenlere etkisi nedir diyorsanız, biraz daha detay verelim. İncir ve zeytin her şeyden önce metabolizma hızlandıran iki ayrı besindir. İncirde bulunan antioksidan maddeler ve zeytinde bulunan vitaminler, sağlıklı şekilde kilo vermenize destek olabilir.

7 zeytin 1 incir tüketen kişilerin, daha az acıktığı bilinmektedir. Böylece gün içinde ihtiyacınız kadar kalori alıp kaçamaklardan uzak kalabilirsiniz. Günde 7 zeytin ve 1 incir tüketmenin tokluk hissi verdiği ve yağ yakımını hızlandırdığı bilim insanlarınca ortaya koyulmuştur.

4) Kanserli Hücrelerin Oluşumunu Engeller

7 zeytin 1 incir kürünün öyle bir faydası var ki, adeta çağın en yaygın sağlık problemi kanserli hücreler için bir kalkan! Kanserli hücreler, bağışıklık sistemi zayıf olan bünyelere kolayca yerleşir. Bu durumun oluşumunu engellemek için 7 zeytin 1 incir tüketebilirsiniz.

7 zeytin 1 incir vücudun daha güçlü ve dirençli olmasını sağlıyor. Özellikle de meme kanseri, karaciğer hastalıkları gibi durumlarda bu iki besin tercih edilirse iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. İlaç tedavisine ek olarak, sağlıklı beslenmenize 7 zeytin 1 incir ekleyebilirsiniz.

5) Vücut Fonksiyonlarını Düzenler

7 zeytin 1 incir, vücudun yenilenme saatlerinde daha da etkili olmaktadır. İhtiyacınız olan enerjiyi, vücut fonksiyonlarınızın daha iyi çalışması için gerekli olan vitaminleri, 7 zeytin 1 incirden kolayca ve lezzetli şekilde alabilirsiniz. Solunum yolu hastalıklarında 7 zeytin ve 1 incir, nefesi açan ayrıca mideyi rahatlatan bir öğün olmaktadır.

6) Bağışıklığı Güçlendirir, Direnci Artırır

7 zeytin 1 incir kürü sayesinde vücudunuzun hastalıklara yakalanma riskini düşürebilirsiniz. Zeytin ve incir vücut direncini artırarak bedenin adeta bir koruma kalkanı oluşturmasını destekler.

7) Kalsiyum Deposudur, Kemikleri Güçlendirir

7 zeytin 1 incir kürü sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan kalsiyumun bir miktarını alabilirsiniz. Kalsiyum depolarının dolması kemiklerin güçlenmesi anlamına gelir. Bitkisel yağ alarak iskeletin dengesine destek olabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu