NEDIR ?

Akustik Dalga Terapisi (AWT) Nedir?

AWT olarak adlandırılan ‘Akustik Dalga Terapisi’ vücudun belirli bölgelerine akustik ses dalgalarının uygulandığı, modern, etki derecesi yüksek bir yöntemdir. Akustik dalga üreten cihaz yardımıyla uygulanır; saniyeden kısa sürede defalarca titreşim üretilir ve bu titreşimle vücudun istenen yerlerindeki tam kat doku uyarılır. Ses dalgalarıyla; cildin yüzeyi, cilt altındaki yağ dokusu, uygulandığı bölgenin bağ dokusu, dolaşım sistemi ve kaslar aktive edilir. Ses dalgalarıyla uyarılan bölgelerde; sarkan ciltlere müdahale, selülit tedavisi ve bölgesel incelme sağlanabilir.

Akustik Dalga Terapisi Nasıl/ Neden Uygulanır?

Bu yöntemle vücutta tam kat doku aktivasyonunda akustik çözüm sağlanabilir. Akustik dalga terapisiyle; selülit tedavisi, bölgesel incelme, cilt gerginliğinde ve lenfatik aktivasyonda gözle görünür ve uzun süreli sonuçlar sağlanabilir. Akustik Dalga Terapisi başlıkta gerçekleşen akustik şok dalgaları ile vücutta onarım gereken bölgelere uygulanır.

Akustik Dalga Terapi metodu çoğunlukla kadınlar tarafından selülitin olma olasılığına karşı veya selülitin gözle görünür etkilerinin ortadan kaldırılması için tercih edilmektedir.

Ortalama her bölge için uygulama süresi 30 dk, uygulama sıklığı ise hafta 2 veya 3 olarak önerilir.

Akustik Dalga Terapisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Akustik Dalga Terapisi bölgesel yağlanmanın oluştuğu, selülit görünümünün arttığı tüm bölgelere uygulanabilir. Terapinin uygulanacağı bölge ve uygulama süresi uzmanla birlikte belirlenmelidir. Çoğunlukla uygulandığı bölgeler şu şekildedir:

  • Kalçalar
  • Kolların üst kısımları
  • Bacaklar
  • Karın Bölgesi

Akustik Dalga Terapisi Uygulamasının Sonuçları Nelerdir?

  • Derinin canlanması ve yüzeyinin pürüzsüzleşmesi
  • Yağ depolarının mobilizasyonu sonucu bölgesel incelme ve daha sıkı bir cilt dokusu
  • Bağ dokularının sıkılaşması ve deri altındaki yağ hücrelerinin küçülmesi, vücutta oluşmuş sarkmaların azalması
  • Vücutta selülitten etkilenen bölgelerde azalma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu