Otomobil

Araba nasıl satılır ?

Araba Nasıl Satılır ? Araba alım satım işlemleri eskisi gibi zor işleyen süreçlerden artık değildir. Ülkemizin alım gücünün yükselmesi ile alım satım işlemleri kolaylaşmıştır. Araba satışını gerçekleştirirken doğru zamanda, doğru fiyata ve doğru yerde olduğumuza dikkat etmemiz yeterlidir.  google

 Araç Satarken Hangi Hususlara Dikkat Etmeliyiz?

Arabamızın satışını doğru ve hızlı gerçekleştirmek istiyor isek öncelik ile piyasa araştırması yapmalıyız. Yapmamız gereken piyasa araştırmamızı arabamızın aynı özellik ve şartlarını taşıyan arabaların satış istatistiğini ve fiyat durumunu iyi analiz etmeliyiz. Bu araştırmamızı tamamladıktan sonra satış için uygun alan tespiti yapmalıyız. Aracımızın hangi alanda daha iyi fiyata ve hızlı satılacağını belirlemeliyiz. Oto pazarda mı? Yoksa internet alanlarında mı? Gerekli araştırmamız sağlandıktan sonra arabamızı internet alanında satışa koyacak isek bilgi paylaşımına çok dikkat etmeliyiz. Satış yapacağımız alanın güvenilir olduğuna mutlaka dikkat etmeliyiz. Alanımızı da belirledikten sonra fiyat konusunda kararlı olmalıyız. Piyasanın çok aşağısında olması alıcı için akılda olumsuz izlenim bırakabilir. Ya da fiyatın çok yüksek olması aracın alınmamasına sebep olabilir.

Arabamızı Hızlı Satmak İçin Hangi Satış Platformu Tercih Edilmelidir?

Araba Satışımızı hızlı gerçekleştirmek istiyor ayrı zamanda da galericilere zararını arabamınız vermek istemiyor iseniz. Tercih etmeniz gereken satış platformu internet olmalıdır. İnternet Çağımızın en çok tercih edilip en çok kullanıcısının bulunduğu alanlardan biridir. Arabamızın doğru site seçimi yapıp araba bilgilerini eksiksiz hatasız bir şekilde yazım kurallarına dikkat ederek siteye yüklememiz hemen ardından arabamızın güzel ve doğal resimlerinden 10-15 adet yüklememiz satışımızın hızını arttıracaktır. Ancak sabırlı olmamız gerçeği değişmeyecektir. İnternet sitelerinin aracılığı ile arabanızın kaç kişi tarafından görüldüğü kaç kişinin favorilerine eklediğini hatta kaç kişinin beğendiğine kadar tüm bilgileri size tek tuş ile vermekte olduğunu unutmayınız. Araç satışı için ağırlıklı olarak Sahibinden.com, Arabam.com  gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Araba Satışı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Arabamız alıcı tarafından beğenilip satış sürecine girildiğinde mutlaka aracın borç bilgilerini kontrol etmelisiniz. Araca ait herhangi bir borcu mevcut ise noter satışı gerçekleştirmeyecektir. Araç satışı sırasında karşılığında aldığınız paranın gerçekliğini mutlaka kontrol ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu