Müzik ve SanatNEDIR ?

Astro Grubu Kimdir?

Astro, Fantagio isimli eğlence şirketinin 2016 yılında kurduğu 6 üyeden oluşan bir K-Pop grubudur. Grup çıkış yapmadan bir yıl önce “To Be Continued” isimli Güney Kore dramasında göründü. Şubat 2016’daysa Spring Up isimli ilk mini albümlerini yayınlamışlardır ve albüm Billboard Dünya Albümleri listesinde 6 numaraya çıkmıştır. Spring Up’tan sonra 8 farklı mini albüm daha yayınlamışlardır.

Ayrıca All Light ismiyle yayınlanan ilk stüdyo albümleri de Ocak 2019’da piyasaya çıkmıştır. Fan gruplarının adı AROHA’dır. Grubun oldukça eğlenceli ve enerjik bir arkadaşlıkları vardır ve şarkıları da aynı şekilde neşeli ve pozitiftir.

Şimdi üyeleri tanıyalım:

 JinJin:
Gerçek adı Park Jinwoo’dur ve doğum yılı 1996’dır. Grubun lideri ve ana rapçisi ve dansçısıdır. Bateri çalar ve beatbox yapabilir. İngilizce ve biraz Çince bilmektedir.

MJ:
Gerçek adı Kim MyungJun’dır ve doğum yılı 1994’tür. Gruptaki en büyük üye ve ana vokalisttir.

Cha Eun-woo:
Gerçek adı Lee Dongmin’dir ve doğum yılı 1997’dir. Grupta vokalist ve visual’dır. İyi derecede İngilizce bilir. Piyano, gitar, flüt ve violin çalabilir. Önceden Shara Shara isimli bir kozmetik şirketinin yüzüydü.

Moon Bin:
Gerçek adı sahne adıyla aynıdır ve doğum yılı 1998’dir. Grubun vokalisti, ve dansçısıdır. Piyano çalabilir.

Rocky:
Gerçek adı Park Minhyuk’dur ve 1999 yılında doğmuştır. Grubun ana dansçısı, rapçisi ve vokalistidir. Koreograftır. Astro’nın Fireworks ve Wake Up Call şarkılarının müzik videolarının danslarını o düzenlemiştir.

Sanha:
Gerçek adı Yook San-ha’dır ve 2000 yılında doğmuştur. Grubun mahnae’si (en küçüğü) ve vokalistidir. Gitar çalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu