SağlıkGENEL

Eczanelerde Satılan Zayıflama Haplarının İsimleri

eczanelerde satılan zayıflama haplarının isimleri . Kilo vermeye çalışan bireyler,  kilo verme süreçlerini daha kolay ve hızlı hale getirebilecek ilaçları öğrenmek istemektedir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, düzenli olarak diyet ve egzersiz yapan bireyler, ilaç kullanımına gerek kalmadan kilo verebilmektedir. Ancak farklı sorunlar nedeniyle kilo verilemiyorsa, doktor kontrolü altında bir ilaç tedavisine başlanabilmektedir.

Günümüzde pek çok zayıflama yardımcısı ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlardan bazıları sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlarken, bazıları ise yağ yakımını hızlandırarak kilo verdirmektedir. Bu noktada hangi ilacı kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, mutlaka doktorunuza danışmalı ve gerekli muayenelerden sonra doktorunuzun reçete ettiği ilaçları kullanmalısınız. Aksi halde bilinçsiz ilaç kullanımının beraberinde getireceği komplikasyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Eczanelerde satılan zayıflama haplarının isimleri ise şu şekildedir:

Eczanelerde Satılan Zayıflama Haplarının İsimleri
Eczanelerde Satılan Zayıflama Haplarının İsimleri
  • Keto Actives
  • Piperinox
  • PhenQ
  • Reductil
  • Meridia
  • Eco Slim
  • Wanabi Forte
  • Exodex
  • Xenical Forte
  • Thincal

Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları Fiyatları

Eczanede satılan zayıflama ilaçları fiyatları araştırması yapan kişiler, fiyatların oldukça değişken olduğunu bilmelidir. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi zayıflamaya yardımcı olan pek çok ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlardan bazıları obezite gibi hastalıkların tedavisi için kullanılmakta ve reçeteli olarak satıldığı için devlet destekli olmaktadır. Bu ilaçları 20 ila 40 TL arasında bir fiyata satın almak mümkündür.

Ancak eğer reçeteniz yoksa ya da reçetesiz satılan zayıflamaya yardımcı ürünleri kullanmak istiyorsanız, fiyatların çok daha yüksek olacağını bilmeniz gerekir. Özellikle tablet ve toz formda satılan zayıflamaya yardımcı reçetesiz ürünler, 100 TL ile 200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak daha önce de söz edildiği gibi yanlış ilaç kullanımından kaçınmanız oldukça önemlidir ve bu nedenle mutlaka diyetisyeninize ya da doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Eczanede Satılan Zayıflama Tozu

Eczanelerde ilaç formunda satılan zayıflama ürünlerine ek olarak toz formda olan ve genellikle su ile karıştırılarak tüketilen ürünler de mevcuttur. Bu tür ürünler reçetesiz olarak satışa sunulmaktadır. Eczanede satılan zayıflama tozu ürünlerinin çoğunda iştah azaltıcı bitkisel karışımlar bulunmaktadır. Buna ek olarak yağ yakımı hızlandırıcı ve sindirim sistemini çalıştırıcı içerikler de bulunabilmektedir.

Eczanelerde Satılan Zayıflama Haplarının İsimleri
Eczanelerde Satılan Zayıflama Haplarının İsimleri

Kendi istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun zayıflama tozlarını bulabilmek için eczacınıza danışabilirsiniz. Eczanelerde satılan zayıflama ürünlerini kullanmak istiyorsanız, satın aldığınız ürünü mutlaka kullanım talimatına uygun olarak tüketmelisiniz. Aksi halde beklenmedik yan etkiler görebilir, sağlığınızı bozabilir ve hatta kilo almaya başlayabilirsiniz.

Eczanede Satılan Zayıflama Çayı Kullananlar

Eczanelerde satılan zayıflamaya yardımcı ürünlerden bir diğeri de zayıflama çaylarıdır. Eczanede satılan zayıflama çayı kullananlar, bu çayların iştah kapatıcı özelliği olduğunu belirtmektedir. Bu çaylara yapılan yorumlar, çayın markasından markasına değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle zayıflama çayı almadan önce marka bazlı yorumları incelemeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu