Yazılım

Gmail Hesap Açma ve Şifre Kurtarma ?

Gmail Hesap Açma ve Şifre Kurtarma ?  Gmail, kullanıcılara iletiler için gigabaytlık depolama alanı ve belirli iletileri arama olanağı sağlayan ücretsiz bir Web tabanlı e-posta hizmetidir. Gmail programı ayrıca, birbiri ardına ilgili iletileri bir konuşma dizisi halinde otomatik olarak düzenler. Gmail hesap açma nasıl gerçekleştirilir? diye merak ediyor yada giriş yapamadığınız hesap için Gmail şifre nasıl kurtarılır? sorusunun cevabını arıyorsanız bu makalede aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gmail Hesap Açma Nasıl Olur

Gmail hesap açma nasıl olur? Diye merak ediyor ve gerekli yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilir ve ardından bir Gmail hesabına sahip olabilirsiniz.

 1. Google’ın kayıt sayfasına gidin (sayfaya gitmek için Tıklayın)
 2. Adınızı, istediğiniz adresi ve şifreyi girin
 3. Benzersiz bir e-posta adresi bulun ve ilerleyin
 4. Kişisel bilgileri doldurun
 5. Gizlilik ve Koşullar bölümünü tamamlayın
 6. Google hesabınız hazır olacaktır
 7. Daha sonra Gmail.com’u açın ve hesabınıza giriş sağlayın.

Gmail Şifre Kurtarma İşlemleri 

Birçok sebepten dolayı Gmail hesabınıza erişim sağlayamıyor olabilirsiniz. Bu durumda Gmail şifre nasıl kurtarılır? Sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda hesabınızı kurtarmak isterseniz. Gmail şifre kurtarma işlemini gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. Gmail kimliğinizi girin
 2. Ardından başka bir yol deneyin’e tıklayın
 3. Gmail kayıtlı cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderecektir. Gmail ayrıca telefonunuzun son 3 hanesini size gösterecektir.
 4. Kodu girin ancak telefon numaranız yoksa Telefonum yok ‘a tıklayın.
 5. Cep telefonunuz yoksa endişelenmeyin. O sırada cep telefonu numaranızı girebilirsiniz.
 6. Gmail size daha önce belirlemiş olduğunuz güvenlik sorusunu soracak. Örnek: Gmail size çocukluğunuzdan en iyi arkadaşınızın adını soracak.
 7. Ardından Başka bir yol deneyin’e tıklayın. Gmail şimdi hesabınızı oluşturduğunuz ay ve yılı soracaktır.
 8. Ardından yukarıda önerdiğimiz gibi cep telefonu numaranızı bilmiyorsanız, Gmail’in doğrulama kodunu alternatif E-posta adresinize göndereceği başka bir yol deneyin seçeneğine tıklayın. Bu seçenekte Gmail kurtarma hesabınızın ilk üç kelimesini ve son alan adını da gösterecektir. Örnek E-posta adresiniz abcd9876@yahoo.com ise, size abcd••••••@yahoo.com adresini gösterecek
 9. Kodunuzu girin ve parola sıfırlama işlemini gerçekleştirerek yeni parolanızı belirleyin.

Yukarıdaki hesap ve şifre kurtarma yöntemlerini size uygun bir şekilde uygulayarak gerekli bilgileri girdiğiniz takdirde hesabınızı sorunsuz bir şekilde geri alabilir ve bu adımları takip ederek yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu