Sağlık

Hasarlı, Kuru ve Kırılgan Saçlar Nasıl Onarılır?

Hasarlı, Kuru ve Kırılgan Saçlar Nasıl Onarılır? Hangi kadın yumuşak ve ipeksi saçlar istemez? Boya, agresif şampuan, saç kurutma makinesi ve düzleştiricilerin aşırı kullanımı ile saçlar zarar görür, yanar ve kurur. Bu olduğunda, saçınızın görünümünü görmek hoş olmaz.

Saç bu kadar zarar görürse ve kolayca kırılırsa zamanında müdahale etme zamanı gelmiştir. Endişelenmeyin, hasarlı saçları en azından kısmen onarmak için birkaç basit ipucunu izleyin.

Şampuanı yıkarken seyreltin.

Çoğu zaman bu alışkanlık ciddiye alınmaz ancak şampuanı sulandırmak kafa derisine zarar vermez ve onu yormaz.

Bir agresif şampuan saç kurur kaldırır nem ve Ayrıca sebum başlangıcından neden olur. Bu bir tür kısır döngüdür, saç ne kadar kirli olursa, o kadar çok yıkama eğilimindeyiz ve ona daha da fazla zarar verir.

Organik besleyici şampuanlar kullanın.

Saçınız saman gibi görünmeye başladığında ilk kural onu beslemektir. Hasarlı, kuru ve kıvırcık saçların, saç telinin yenilenmesine yardımcı olan besleyici ve hafif agresif şampuanlarla tedavi edilmesi gerekir. Zararlı bileşenler veya agresif köpürtücü maddeler içermeyen doğal yağlar ve özler bakımından zengin organik ürünlerin her zaman alınması tavsiye edilir.

Maskeler ve sargılar yapmak

Şampuan tek başına saçı beslemek için yeterli değildir, özelliklerini güçlendiren bir şeye ihtiyacınız vardır ve bir maske veya paketten daha iyisi yoktur. Şampuandan sonra iyi bir yumuşatıcı ve besleyici saç maskesi uygulamak gerçekten fark yaratır çünkü saç derisinin nemini güçlendirir ve güçlendirir.

Daha iyi için yıkandıktan sonra bir maske ya da kremi uygulamak ve ilk kompres yapmak. Buzdolabında bulundurduğumuz veya mutfakta düzenli olarak kullandığımız yiyeceklerle bol miktarda doğal sargı yapabilirsiniz.

Harikadırlar, ucuzdurlar ve hasar görmüş saçları onarmaya yardımcı olurlar.

Aşırı ısıdan kaçının

Saçınıza zarar verdiyseniz uymanız gereken bir diğer temel alışkanlık, saçı bozan, kurumuş ve kurumuş olan aşırı ısıdan kaçınmaktır. Saç kurutma makinesi ve düzleştirici kullanımının öncelikle yanmış ve zarar görmüş saçlardan sorumlu olması kaçınılmazdır. Tavsiye, her zaman ayarlanabilen ve bunları düşük sıcaklıklara ayarlayan saç kurutma makinesi ve tabaklar satın almak ve kullanmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu