GENEL

Kışın Araba Nasıl Isıtılır ?

Kışın Araba Nasıl Isıtılır ? Kış soğukları sebebiyle acı mı çekiyorsunuz, dondurucu bir sabah araca binme düşüncesi bile içinizi mi titretiyor? Kabul edelim kar kraliçesi değilseniz kimse donmuş bir arabaya binmekten hoşlanmaz. Şimdi detaylarıyla arabamızı nasıl ısıtacağımıza bakalım ve bu problemi akıllıca yöntemlerle çözelim. google

  1. Binin ve Gidin

Sürmeye başlayın! Arabanızı her şeyden daha çabuk ısıtacaktır. Modern araçlar uygun yağ ve antifriz ile düzgün ve güvenli bir şekilde çalışması için uzun ısınma sürelerine ihtiyaç duymaz. Eğer motorunuzu rölantide ısıtmaya çalışırsanız bu sadece bir yakıt israfı olacaktır. Ayrıca bu durum motorunuzda çok daha fazla aşınmaya neden olur.

  1. Bir Blok Isıtıcı Kullanın

Blok ısıtıcıya sahip değil misiniz? Bu ekipmanı otomobilinizin yerel bayisinden edinebilirsiniz. Hem motor yağını hem de soğutucuyu ısıtan blok ısıtıcıları mevcut. Böylece aracınızı bir gecede fişe takabilir yahut zamanlayıcıya ayarlatabilirsiniz. Bu, sürüşünüzü planlamadan önce motoru ısıtmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

  1. Uzaktan Başlatma

Bir akıllı telefon uygulaması gibi uzaktan çalıştırma, arabanızı içeriden çalıştırmanıza imkan sağlar. Araba, otomatik olarak kapanmadan önce yaklaşık 10 dakika çalışacaktır. Çalıştırma süresi, üreticiye veya aracınıza takılı çalıştırma sistemine bağlı olarak değişebilir.

  1. Klimayı Açık Tutun

Çoğu sürücü için klima, soğuk hava anlamına gelse de gerçekte, sıcaklıklar düştüğünde çok önemli bir görevi yerine getirir, yani havanın nemini gideren klima kompresörünü kontrol eder. Camların buğulanmasını önler. Bir araba ısıtma sisteminin nemli havayı kurutmak için klimayı kullandığını bilmek sizi şaşırtsa da, bu ön camınızın ve yan camlarınızın buzunu çözme hızını hızla artırır. Çalışan bir klima ünitesi kışla başa çıkmayı çok daha kolay hale getirecektir.

  1. Isıtmalı Koltukları ve / veya Isıtmalı Direksiyonu Olan Bir Araba Satın Alın

Önceleri bu özellikler premium olsa da, bugün piyasada bulunan birçok yeni ve ikinci el araçta yaygın olarak bulunur. Çalıştıklarında saniyeler içinde soğuğu keser. Aracınız bu türden ulaşılabilir bir lükse sahip değilse, belki daha rahat bir şeye geçmenin zamanı gelmiştir?

  1. Hava Isıtıcıları Kullanın

Arabayı bu şekilde ısıtmak oldukça popüler. Kurulum için para ve zaman harcamaya gerek yoktur ve cihaz, başka bir bağlantıya ihtiyaç duymaksızın çakmak yuvasına bağlanır. Soğuk havalarda aracın ısıtılmasına yardımcı olurlar.

  1. Sıvı Isıtıcılar Kullanın

Bu cihazlara ön ısıtıcılar da denilmektedir. Motorun yumuşak bir şekilde çalışmasını sağlarlar ve kabini konforlu sıcaklıklara kadar ısıtmak için soğutucuyu ısıtmaktadırlar. Ana avantajı ise, ısıtma bir zamanlayıcıyla programlanabilir ve aşınma sorunlarını en aza indirirler.

  1. Daha Fazla Soğumayı Önleyin

Aracınızı garaja park etmek bu sorunun en akıllıca çözümü olabilir. Aracınızı kapalı garajlarda koruyun. Aracınızın kışlık bakımını kış vaktinden önce yaptırmanız da arabanızın her türlü performansını etkiler. Aracınızın kontrolünü kış gelmeden yaptırmalısınız.

Kışın Araba Nasıl Isıtılır ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu