Müzik ve Sanat

Le Sserafim Grubu Kimdir?

Le Sserafim Güney Koreli bir kız grubudur Source Music tarafından oluşturulmuştur . Grup beş üyeden oluşuyor: Sakura , Kim Chae-won , Huh Yun-jin, Kazuha ve Hong Eun-chae. Başlangıçta altı üyeli bir grup olan Kim Ga-ram, özel sözleşmesinin feshedilmesinin ardından 20 Temmuz 2022’de gruptan ayrıldı. Le Sserafim, 2 Mayıs 2022’de ilk uzun oyunları Fearless ile çıkış yaptı .

2011–2021: Çıkış öncesi etkinlikler 

Soldan sağa: Sakura, Chaewon ve Yunjin, 2018’deki Produce 48 sırasında

Sakura ilk oyunculuk deneyimini 2011 yılında Ano Hito Ano Hi filminde yaptı. Aynı yıl, Japon idol grubu HKT48’e birinci nesil stajyer olarak katıldı . 2012’de HKT48 Team H’nin tam üyesine terfi etti ve 2014’te HKT48 Team KIV’e transfer oldu. 10 yıldır grupla birlikte olan Sakura, 27 Haziran 2021’de resmi olarak mezun oldu .

Sakura, Kim Chae-won ve Huh Yun-jin, 2018’de Produce 48 realite yarışması serisine katıldı. Yunjin , o sırada ana şirket Hybe Corporation’a ait olmayan Pledis Entertainment’ı temsil ediyordu. Mayıs 2020’den önce Source Music şirketi, Chaewon ise Woollim Entertainment’ı temsil ediyordu . Sırasıyla ikinci ve onuncu sırada bitirdikten sonra, Sakura ve Chaewon şovun proje kız grubu Iz*One’ın son kadrosuna seçildiler , 29 Nisan 2021’de dağılana kadar üye olarak promosyon yapıyor. Yunjin 26. sırada bitirdi ve 11. bölümde elendi .

Gruba katılmadan önce, Kazuha profesyonel bir balerindi ve bir seçmeyi geçtikten sonra, Hollanda’daki Dutch National Ballet Academy’de okurken Big Hit Music’in kurucusu Bang Si-hyuk tarafından kişisel olarak izlendi . [16] Kazuha ayrıca daha önce Moskova, Rusya’daki Bolşoy Akademisi’ne ve Birleşik Krallık’taki Kraliyet Bale Okulu’na katıldı .

Hong Eun-chae, iki yıldır Def Dans Okulu’nda eski bir öğrenciydi. 2021’de Source Music’e katılmadan önce JYP Entertainment ve Pledis Entertainment için seçmelere katıldı .

2022: Fearless , Kim Ga-ram’ın ayrılışı ve Antifragile 

Le Sserafim’in resmi logosu

14 Mart’ta Source Music , Sakura ve Kim Chae-won’un ilk üyeler olacağı yeni bir kız grubu kuracaklarını duyurdu. 21 Mart’ta Hybe, grubun resmi olarak Mayıs ayında çıkış yapacağını doğruladı. Üyeler, 4 Nisan’dan 9 Nisan’a kadar “The First Moment of Le Sserafim” tanıtımlarında açıklandı (sırasıyla: Sakura,Kim Ga-ram,Hong Eun-chae, Kim Chae -won, Kazuha,ve Huh Yun-jin). 13 Nisan’da Source Music, Le Sserafim’in ilk uzun oyunu (EP) Fearless’ı Mayıs’ta yayınlayacağını duyurdu.EP için ön siparişler yedi günde 270.000 kopyayı ve on altı günde 380.000 kopyayı aştı. Yayınlandığı gün Fearless 175.000’den fazla kopya sattı.kışlarından sekiz gün sonra, 10 Mayıs’ta grup, SBS MTV’nin The Show programında ilk müzik şovu galibiyetini kazandı . 

Grubun çıkışından önce, Kim Ga-ram tartışma konusu oldu. Ortaokulunda diğer öğrencilere zorbalık yapmakla ve reşit olmayanlar için sigara ve içki içmekle suçlandı. Hybe Corporation, Kim’in zorbalığın faili değil kurbanı olduğunu iddia ederek iddiaları yalanladı. Asılsız dedikodu yayanlar hakkında yasal işlem başlatacaklarını ifade ettiler ve Kim çıkış yapan diziden çıkarılmadı. Mayıs’ta Hybe Corporation ve Source Music, Kim Ga-ram’ın zorbalık iddialarıyla ilgili ortak bir açıklama yaparak, devam eden soruşturmalar nedeniyle bir ara vereceğini ve Le Sserafim’in geçici olarak beş üyeli bir grup olarak tanıtım yapacağını duyurdu. 20 Temmuz’da şirketler, Kim Ga-ram’ın gruptan ayrılacağını ve sözleşmesinin feshedildiğini ve Le Sserafim’in beş üyeli bir grup olarak devam edeceğini duyurdu.

Le Sserafim, ikinci EP’leri Antifragile’ı 17 Ekim’de yayınladı. Bu, Kim Ga-ram’ın ayrılmasının ardından beş üye olarak ilk çıkışları oldu.  Albüm, Billboard 200’de 14 numaraya ulaştı ve böylece listeye çıkış yapan en hızlı K-pop kadın grubu oldu.  24 Kasım’da Hybe, grubun Webtoon aracılığıyla “korkusuz ilerleme” mesajından ilham alan Crimson Heart adlı bir webtoon yayınladı .

2023-günümüz: Japonya çıkışı ve Unforgiven

25 Ocak 2023’te grup, “Fearless”ın Japonca versiyonunun yayınlanmasıyla Japonya’daki çıkışlarını yaptı. Mart 2023’te Source Music, Le Sserafim’in Mayıs ayı başlarında geri dönüş yapacağını bildirdi. 3 Nisan’da bunun, 1 Mayıs’ta yayınlanan Unforgiven adlı ilk stüdyo albümleri olduğu ortaya çıktı .

üyeler 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu