GENELPARA KAZANMA

Niche site yaparak para kazanma

Niche site yaparak para kazanma ! Merhabalar bu makalemizde Niche veya niş site nasıl yapılır ve para kazanılır bunu konudan bahsedeceğiz.

Niche veya Niş site nedir 

Niche veya diğer adıyla niş site Genel olarak  rekabetin az olduğu veya hit rekabeti olmayan tıklama başı maliyetinin yüksek olduğu anahtar kelimelerdir. Bunu yaptığınız niche site para kazanma durumuna çevirdiğinizde rakibiniz yok denilecek kadar az olacağından dolayı site gelirinin tamamı sizin olacaktır.

Niche site nasıl açılır

Bir Niche site açmak sanıldığı gibi kolay olmayabilir , sebebi tasarım veya teknik konular değildir. Günümüzde binlerce web sitesi açılmakta fakat bir çoğu belli bir süre sonra hit gelmemesi veya içeriklerin yeterince rekabete uygun olmadığı için bu web siteleri kapanmaktadır. Bu konudaki sorun anahtar kelimeniz ne olacağı , doğru adımlarını attığımızda kelime doğru bir anahtar kelime bulmamız daha kolay olacaktır.

Öncelikle açacağımız Niş site Hangi dil olmalı ?

Açacağımız Niche sitenin dili  Türkçe mi veya İngilizce mi olacak ? Öncelikle bu konuya karar vermemiz gerekiyor . Genel olarak yabancı web siteleri daha fazla kazanç sağlamakta. Eğer İngilizce  içerikli bir web site açacak ve makaleleri satın alma yolu ile elde edersek paranın biraz kesesini açmak zorunda kalabiliriz.

Evet en önemli konu olan Anahtar kelimelerimizi Belirleme ?

Niche sitenin dilini belirlendikten sonra anahtar kelimelerini tespit etmemiz gerekiyor. Belirlediğimiz anahtar kelime yüksek gelir sağlayacak bir kelime olması gerekiyor. Peki bunu nasıl yapabiliriz diyebilirsiniz , şu anda bu işlem için bir çok  web araçları mevcut  aşağıda niş site kelimeleri bulabileceğiniz web sitelerini paylaştık.

Örneğin google keyword planner  ile bir kelime araştırması !

google keyword planner

Niche site kelime araçları 

Google Keyword Planner

neilpatel.com/ubersuggest/

Semrush keyword tool

Peki Niche kelime araştırması yaparken nelere dikkat edilmeli !

  • Niche kelimenin aylık olarak aranma hacminin yüksek olmaması en iyisi önerimiz ,aylık  4 veya 5 Bin arama hacmini geçmemesi
  • diğer konu kelimenin Seo zorluğunun 10-15 geçmemesi

Niche site kelimelerle ilgili bir kaç örnek verelim.

Google keyword planner ile bir kelimenin rekabet ve niche kelime olup olmadığında bakalım !

Kelimemiz : araba kiralama

Bu kelime Niche bir kelime değil rekabeti yüksek daha rekabeti düşük bir kelime bulmamız daha yararlı

niche site

Şimdi ise niche kelime nasıl bulunur buna bakalım

Google keyword planner ile bir kelimenin rekabet ve niche kelime olup olmadığında bakalım !

Kelimemiz : sahin araba

niche kelime

Bu kelime Niche bir kelime rekabeti düsük örnek olarak : sahinaraba.com diye bir domain alınabilir

 

Niche site Domain (Anahtar kelime ) seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Niche sitelerin genel mantığı anahtar kelimelerinin domain olmasıdır , yani konuyu şu şekilde açıklayalım.

indirim kodu adında bir kelimemiz var bu domaini alırken ve sitenin İngilizce olduğunu varsayarsak

ismin : discountcode.com  şekilde domain alınması önerilir.

Niche site Hosting seçimi nelere dikkat edilmeli

Yapacağımız Niche site için hosting seçimi çok önemli , alacağımız  hosting hizmetinin hızlı olması gerekmekte. Bu Seo açısından da çok önemli bir konu , yapılan araştırmalara göre yavaş web siteleri hem arama motorları ve kullanıcılar açısından çok olumlu bir yeri yok , kullanıcıların yavaş açılan sitelere girdiklerinde sayfa yavaş açıldığından dolayı hızlı şekilde bu tür web sitelerini terk etmekte. Eğer yapacağımız web sitesi İngilizce bir içeriğe sahipse hosting hizmetinin İngiltere’den alınması daha doğru bir seçim olacaktır. Aynı durum Türk içerikli siteler içinde geçerli hosting hizmetinin Türkiye de olması önerilir.

Niche site için içerik için nelere dikkat edilmeli !

Niche sitenin diğer gereksinimlerini karşıladıktan sonra içerik konusu diğer gereksinimler gibi çok önemli bir konu , Niche sitemize gireceğimiz içeriklerin örgün ve Seo uyumlu olması gerekiyor. Eğer yeterli bütçemiz varsa Seo dostu , semantik makale yazdırmamız daha yararlı olacaktır. Yazılan makalelerin domaine uygun olması ayrı bir madde olarak karşımıza çıkmakta.

Nice site ile nasıl para kazanılır ?

Niş  siteden para kazanmak aslında tamamen bizimle alakalı bir durum. Kaliteli içerik ve doğru anahtar kelimeler ilgili sitenize hit çekebilir ve paralar kazanabilirsiniz . Web sitemize her zaman örgün içerik girmek gerek buda eşittir emek anlamına gelir .Web sitemizi açtıktan sonra hemen başarı ve gelir elde etmek yanlış bir düşüncedir.

Zamanla örgün ve kaliteli içerik girdikten sonra web siteniz meyvelerini verir. Google Adense başvuru yaptıktan sonra Adense onayından sonra hit ve reklam tıklamalarına göre gelir elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu