GENEL

Şifresini Bilmediğiniz WiFi Ağlarına Bağlanmanızı Sağlayan Uygulamalar

Şifresini Bilmediğiniz WiFi Ağlarına Bağlanmanızı Sağlayan Uygulamalar
İnternet kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. İnsanlar hemen hemen bütün işlerini internet bağlantısını kullanarak gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra sosyal medya kullanımı ve e-ticaret sitelerinin yönetimi de her an internete duyulan ihtiyacı artırıyor.
Kullanıcılar gittikleri hemen hemen her yerde internet bağlantısı bulmak için ekstra çaba harcıyor. Büyük şehirlerde ve bazı alışveriş merkezlerinde internet hizmeti ücretsiz olarak verilse de çoğu zaman şifreli wi-fi ağlarıyla karşılaşmak mümkündür.
Bu ağlara bağlanmak için ağ sahibinin belirlediği şifreyi öğrenmek gerekiyor. Eğer şifresini bilmiyorsanız bazı uygulamalar kullanarak öğrenmeniz mümkündür.
WiFi Map
Şifresini bilmediğiniz wi-fi ağlarına bağlanmayı sağlayacak en gelişmiş uygulama WiFi Map uygulamasıdır. Uygulama hem iOS hem de Android için geliştirilmiştir. Mobil marketten ücretsiz olarak indirerek tanımlı wi-fi bağlantı noktalarına şifre sorunu yaşamadan erişebilirsiniz. Uygulamada 100 milyon bağlantı noktası tanımlıdır. Orta Doğu, Afrika ve Rusya bölgelerine de kapsayan son derece geniş bir ağa sahiptir.

images 15
WiFi Mapper
WiFi Map uygulamasına göre daha fazla bağlantı noktasını haritalandıran WiFi Mapper, ekstra özellikleri ile büyük beğeni görüyor. Uygulama Foursquare ile entegre çalışıyor. Ayrıca uygulama sağlam bir filtreleme özelliğine sahiptir. Arama sonuçlarını konum, hız ve tür gibi kriterleri baz alarak sıralama yapabiliyor. Bağlantı hızı ve kalitesi de diğer uygulamalara oranla oldukça başarılıdır.
Avast WiFi Finder
Cihaz konumunu kullanarak en yakın bağlantı noktalarını haritalandıran uygulama ile şifresini bilmediğiniz bütün wi-fi ağlarına bağlanabilirsiniz. Avast farkı ile bağlantının güvenli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu uygulama ayrıca kullanıcı için yeterli hızın olup olmadığını ölçebiliyor.
WiFi Space
Çevrenizde bulunan wi-fi ağlarına bağlanabilmek için cihazınızın internete bağlı olması gerekebilir. Bu iş için geliştirilen uygulamalar çoğunlukla çevrimiçi hizmet vermektedir. Halihazırda bağlantınız var ise konumunuz için planlama yapmaya başlayabilirsiniz. Wi-fi Space 20 milyondan fazla WiFi bağlantı noktasını haritada gösterebiliyor.
Sonuçlar daha çok Avrupa ve Kuzey Amerika ağırlıklı olsa da geniş bir bölgede arama olanağı sunuyor. Diğer uygulamalara oranla detay barındırmayan wi-fi Space, ağ bağlantılarının güvenliğini, şifresinin olup olmadığını ve pinlerini farklı renklerle gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu