GENELMobilMobil Teknoloji

Telefon ile yer tespiti nasıl yapılır

Telefon ile yer tespiti nasıl yapılır .Günümüzde son model telefonlarda yer alan telefon konum yer tespit etme özelliği birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda telefon yer tespiti – telefon konum belirleme konusunu ele alacağız. google

Telefon yer tespiti – telefon konum belirleme özellikle çalınma kayıp gibi durumlarda birden fazla kolaylık sağlayan bir başlıktır. Burada ele aldığımız telefon konum belirleme sayesinde çalınma ve kayıp durumlarından hızlı bir şekilde telefonuzun yeriniz tespit edecek bu işten masraf çıkarmadan telefonuzu bulabileceksiniz. Birçok kolaylık sağlayan telefon konum belirleme özellikle son zamanlarda telefonu kaybolan kullanıcılar için birçok kolaylık sağlamaktadır.

Telefon Yer Tespiti Nedir?

Telefonların nerede olduğunu sağlayan ve belli alan adları girerek telefonun yerini tespit eden bir durumdur. Bu sayede özellikle çalınan ve kaybolan telefonların yerini hızlıca tespit etmeniz sağlanmaktadır. Bu açıdan birçok kolaylık sağlayan telefon yer tespiti sayesinde büyükşehirlerde kaybolan telefonların yerini tespit edebilirsiniz

Özellikle emniyet gibi yerlerde telefon üzerinden yer tespiti yapıldığını bu tarz dizi ve filmlerde görmüşsünüzdür. Bu işlem için gerekenler bir adet sunucu bu sunucu daha çok VPS olması gerekir. Aynı zamanda Wamp gibi sucunularda olabilir.

Bunların yer aldığı bir bilgisayar aynı zamanda burada bir adet alan adı da gerekmektedir.

Telefon Yer Tespiti Yapılması Gereken İşlemler

Telefon yer tespiti ve konum belirleme de yapılması istenen işlemler şu şekilde seyretmektedir. Bu açıdan telefon yer tespiti sayesinde hızlı bir şekilde telefonunuzun yerini tespit edebileceksiniz.

Bu işlem için öncelikle yapmanız gereken işlem sunucu tarafında yer alan ayarlamaları iyi bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bu nedenle VPS’ye bağlantı kurmamız gerekir.

Apache kurulu değilse burada Apache kuruyoruz.

Apache kurulumunu yaptıktan sonra ise servisleri başlatıyoruz bu işlemden sonra ise “/var/www/html/” yoluna gittikten sonra index.html dosyamızı oluşturuyoruz.

Burada yer alan index.html dosyamızı aynı zamanda bir metin editörü açtıktan sonra içerisine kodlar yazıyoruz. Bu kodlar içerisinde siteniz.kayit bölümüne VPS’nize yönlendirdiğiniz siteyi yazmanız gerekmektedir. Bu sayede yapılacak konum yer belirleme VPS kurulum sayesinde telefon konum yer tespiti yapabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu