GENEL

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

Son 15 yıllık süreçte hayatımızın en önemli cihazları haline gelen akıllı telefonlar kişilerin hayatlarını yüksek ölçüde kolaylaştırsa da bazen zor durumlara düşürebilmek dedir. Özellikle hemen hemen tüm kişisel bilgilerimiz, banka hesaplarımız, fotoğraflarımız veya bizimle alakalı olan tüm bilgiler telefonlarımızın içerisinde saklanmaktadır. 

Ancak dünya zıt kutupların ilerleyişi üzerine kurulu olması sebebiyle teknoloji bir yandan insan hayatını kolaylaştırırken diğer yandan da zorlaştırmaktadır özellikle telefonlarımızı şifreli dediğimiz zaman içerisindeki tüm bilgileri koruduğumuzu düşünmekteyiz. 

Ancak hemen hemen birçoğumuz telefonumuzun şifresini doğum tarihi, özel gün, sevdiğimiz bir kişinin doğum tarihi ve bunun gibi çözülmesi oldukça kolay seçmekteyiz. 

İşte bu sebeple de kötü niyet taşıyan kişiler telefon şifrelerinizi kolay bir şekilde kırarak içeriğine edebilmektedir. İşte tam bu noktada hepimizin aklına gelen telefon şifresi nasıl kırılır? Sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Eğer telefon şifresini unuttuğumuz için kırmamız gerekiyorsa bu oldukça yasal bir işlemdir. Ancak yetkimiz dışında kırılmaya çalışıldığına veya bir başkasının yetkisi dışında şifreyi kırmaya çalıştığınızda bu suç olarak kabul edilmektedir.

telefon sifresi kirma

Telefon şifresi kırma işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • İlk olarak telefonun yan tarafında bulunan ekran kilitleme tuşuna basmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra açılan ekranın içerisinde ekranı kilitleme sekmesine tıklayın ve sizden istenen yeni pin kodunu tanımlayın.

Eğer telefonunun şifresi olarak desen koyduysanız bu durumda da desenin hemen altında yer alan desenini unuttum butonuna tıklayarak kolayca halledebilirsiniz. 

Bu kısımda sizden istenen kişisel bilgileri girerek telefonunuzun şifresini sıfırlayıp yeniden bir şifre oluşturabilirsiniz. Burada verdiğimiz 2 yöntem en kolay şifre kırma yöntemleri olarak kabul edilmektedir.

Telefon Şifresini Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Telefon şifresini unuttum, ne yapmalıyım? Oppo Telefon şifresi nasıl kırılır? Android telefon şifresi nasıl kırılır? Ve Samsung telefon şifresi nasıl kırılır? gibi sorular telefonlarına şifre koymuş ancak daha sonra bu şifreleri unutmuş olan kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bu durumda yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile telefon şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre oluşturmanız mümkündür.

Ancak bazen kişiler tarafından en çok merak edilen konuyu ise başkasının telefon şifresi nasıl kırılır? veya eşimin telefon şifresini nasıl kırabilirim? gibi sorular olmaktadır. 

Bu durumda kendinize ait olmayan bir cihazın şifresini kırmaya çalışmak kişinin özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı olarak kabul edilmesinden dolayı ister eşiniz isterse de hiç tanımadığınız biri olsun sonuç olarak yaptığınız eylem Türkiye Cumhuriyeti anayasası içerisinde suç olarak kabul edilmekte ve karşılığında belirli bir cezası olmakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu