BilgisayarGENELYazılım

İnternet Explorer Edge’e yönlendirme sorun çözümü

İnternet Explorer Edge’e yönlendirme sorun çözümü ile ilgili bu yazımızda çözümler sunmaya çalışacağız. İnternet Explorer ilk olarak 1995 yılında windows 95 işletim sistemi ile hayatımıza girdi. Fakat zamanla yeni çıkan internet tarayıcılar ile rakabet edemedi ve vb sebeblerden dolayı microsoft şirketi tarafından 15 haziran 2022 tarihi ile kullanımdan kaldırıldı. Fakat bu durum bazı sorunlara sebeb olmakta. İnternet explorer ile çalışan web uygulamalarını nasıl açacağız. Bu sorunun çözümü için aşağıdaki işlem adımlarını izleyebilirsiniz.

Çözüm 1

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\EdgeUpdate] “DoNotUpdateToEdgeWithChromium”=dword:00000001

Bu kodu notepad açıp içerisine kopyalayıp farklı kaydet dedikten sonra  explorer.reg olarak kaydedebilirsiniz sonra ise bu dosyayı çift tıklayıp regedit dosyasına  kaydetmeniz yeterli.Eğer bu işlem yeterli olmaz ise lütfen çözüm 2’ye geçebilirsiniz.

Çözüm 2

Cmd komut satırını açıp  aşağıdaki kodları sırası ile yapıştırmanız yeterli olacaktır . Burada dikkat edilmesi gereken şey edge numarası her bilgisayarda aynı olmayabilir. aşağıdaki örnekte kırmızı ile yazılan yeri sizler kendi bilgisayarınıza göre değiştirmelisiniz.

cd %PROGRAMFILES(X86)%\Microsoft\Edge\Application\98.0.1108.50\Installer

setup –uninstall –force-uninstall –system-level

Not : Bu işlem sonrası edge programı bilgisayardan kaldırılacaktır.

Alıntıdır. Teknopat

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu