BilgisayarGENEL

Dünyanın En Ünlü 7 Türk Hacker Grubu

Dünyanın En Ünlü 7 Türk Hacker Grubu

Dünyanın En Ünlü 7 Türk Hacker Grubu ? Kim oldukları bilinmiyor fakat sanal dünyada Türkiye adına çalışan birçok Türk hacker grubu bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlere bu hacker gruplarından bahsedeceğiz. Listemizde herhangi bir güç veya kabiliyet sıralaması yoktur. Dünya’nın en ünlü hacker gruplarını tanıttığımız bu yazımızı kesinlikle sonuna kadar okumalısınız. google

1- Ay Yıldız Tim

2002 yılında Yeni Zelanda’da kurulmuş bir Türk hacker grubudur. Bu hacker grubunun üyeleri kendilerini vatansever ve milliyetçi olarak tanıtırlar. Ayrıca bu Ay Yıldız Tim hacker grubu, Türkiye’nin sanal Türk ordusu olarak da bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Savunma Bakanlığı’nın internet sitelerini hackleyerek kendilerinin adlarını tüm dünyaya duyurmuşlardır. Türkiye’nin çıkarlarına sürekli ters düşen politik yaklaşımlarından dolayı da Rusya, Ermenistan ve İsrail devletlerine bağlı bazı internet sitelerine saldırılar düzenlemiştir. Ayrıca bu sitelerin anasayfalarına da Türk bayrağı yerleştirerek siteye giren kişilere mehter marşı dinletmişlerdir. Yine PKK terör örgütüne ait birçok web sitesini de hackleyerek kullanımlarını kapatmışlardır.

İlginizi Çekebilir –  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası

2- Türk Hack Tim

2002 yılında kurulan Türk Hack Tim, Türkiye’nin en eski siber timlerinden birisidir. Grubun üyeleri kendilerini Atatürkçü ve milliyetçi olarak tanıtmaktadırlar. 2015 yılında Vatikan’a ve Alman Gizli Servis’ine gerçekleştirdikleri siber saldırılarla isimlerini tüm dünyaya duyurmuşlardır. Yapılan bu siber saldırı; New York Times ve The Guardian gibi birçok Amerikan haber sitesine de haber olmuştur. Surfwatch tarafından 2016 yılında hazırlanmış en iyi hacker grupları listesinde ikinci olmuşlardır.

 

3- Aslan Neferler Tim

2014 yılında kurulmuş olan Aslan Neferler Tim, milliyetçi bir duruşa sahiptir. Bünyesinde hem erkek hem de kadın hackerların bulunduğunu açıklamışlardır. Mossad ve Almanya, Yunanistan gibi ülkelerin resmi internet sitelerine siber saldırılar düzenleyerek adlarını tüm dünyaya duyurmuşlardır.

4- Red Hack Team

1997 senesinde kurulan ve kendilerini marksist ve sosyalist olarak tanımlayan hacker grubudur. Grubun ana kadrosunun toplam 12 kişiden oluştuğu tahmin edilmektedir. Grubun üyeleri kendilerini zengin düşmanı, fakir dostu ve halkçı olarak tanımlamaktadır. Yurt içinde halkın hakkını yediğini düşündükleri çoğu kurumlara ve yurt dışında da genellikle İsrail’e siber saldırılarda bulunmaktalar. Ayrıca yine benzer ideolojiler sebebiyle dünyaca ünlü Anonymus isimli hacker grubuyla da ortak faaliyetleri bulunmaktadır.

5- Cyber Warrior ( Web sitesi kapandı )

Bu hacker grubunun hangi yıl kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. Fakat 2003 yılında Amerikan askerinin 11 Türk askerinin başına çuval geçirmesinin ardından Amerikan sitelerine karşı açtıkları büyük siber savaş ile isimlerini tüm dünyaya duyurmuşlardır. Bu siber saldırılarda yaklaşık 1500 Amerikan sitesini hacklemişlerdir. Diğer hacker gruplarına kıyasla daha kalabalık oldukları düşünülmektedir. Türkiye resim kurumlarının sitelerine saldırı düzenleyen bir Brezilyalı hacker gruplarına da siber saldırılarda bulunmuşlardır. Ve bu saldırılarda da 10.000 Brezilya internet sitesini hacklemişlerdir. Ayrıca 2003 yılında satanizmle alakası olan birçok internet sitesini de internetten silmişlerdir.

6- Skorsky

Skorsky, bir hack grubunun aksine tek başına çalışan bir hackerin kod adıdır. Rusya’nın Türkmenlere karşı yaptığı bazı saldırılarını protesto etmek amacıyla yüzlerce Rus internet sitesini tek başına hackleyerek ismini tüm dünyaya duyurmuştur. 2015’te yaşanan Rus Uçağı düşürülmesi krizinin ardından Türk web sitelerine saldıran bazı Rus hackerlara karşı Türk Hack Team’le birlikte çalışarak karşı siber saldırılarda bulunmuştur. Bu siber saldırılarda ise 2.500 civarı Rus web sitelerini engellemiştir. Yine PKK yanlısı pek çok siteye de siber saldırı düzenleyerek hepsini kapatmıştır.

7- Türk Güvenliği

2009 yılında kurulmuş bir Türk hacker grubudur. Üyeleri Türk olmakla birlikte yaklaşık sayılarının 5 ila 10 arasında olduğu düşünülmektedir. Siyasi görüş açısından herhangi bir azınlığı temsil etmeseler de yaptığı eylemler açısından İslamcı ve devletçi politika izledikleri tahmin edilmektedir. Türk Güvenliği hacker grubu; global anlamda tanınan İnterpol, NASA, NATO, Pentagon, FBI Jobs gibi kurumları hackleyerek isimlerini tüm dünyaya duyurmuşlardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu