BilgisayarGENELTEKNOLOJİ

Outlook hesap açma

Outlook hesap açma ? ve Outlook şifre nasıl kurtarılır? konuları hakkında bilgi almak istiyorsanız tüm detayları sizler için bir araya getirdik. Bu oldukça basit bir şekilde gelişen işlemlerden bir tanesidir. Üstelik Hotmail olması durumunda etkin bir şekilde her yerde hesap açma veya hesap kapatma işlemleri yapılabilir. Çünkü günümüzün Hotmail üzerinden döndüğü bilindiği için bu hesapların açılması oldukça önemli bir etkendir. Hotmail ve Outlook hesabı açmak isteyen kişiler ilk önce Google üzerinden Outlook yazabilirler. google

Outlook, Microsoft’un kullanıcıların bilgisayarlarında e-posta gönderip almalarını sağlayan bir e-posta yazılım programıdır. Outlook’un iki adet sürümü mevcuttur ve bunlar; Microsoft Outlook Express ve Microsoft Outlook olarak bilinmektedir. Bu makale içerisinde Outlook hesap açma nasıl olur? Ve Outlook şifre kurtarma nasıl olur? Konuları hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Outlook hesap açma
Outlook hesap açma

Outlook hesap açma işlemi için bu adımları takip edebilirsiniz;

 1. Web tarayıcısında Outlook.live.com yazın ve enter’a tıklayın.
 2. Ücretsiz hesap oluşturma seçeneğine tıklayın.
 3. Hesabınıza bir ad verin. Ardından, Outlook veya Hotmail gibi iki seçenekten birisini seçin. Her ikisi de ücretsiz olarak sunulacaktır. Ardından İleri’ye tıklayın.
 4. Bir şifre oluşturun. Alfa numerik karakterler, büyük harf, küçük harf kullandığınız karmaşık bir şifre oluşturmaya çalışın.
 5. Microsoft ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi, ipuçları ve teklifler almak için onay kutusunu tıklayın.
 6. Ardından İleri’ye tıklayın.
 7. Hesabınızın ad ve soy ad kısmını girin. Ardından İleri’ye tıklayın.
 8. Ülkenizin ayrıntılarını ve doğum tarihinizi girin ve ardından İleri’ye tıklayın.
 9. Botların hesap oluşturmasını durdurmak için gereken küçük bir bulmaca var. Bulmacanın ayrıntılarını girin ve İleri’ye tıklayın.

Outlook Şifre Nasıl Kurtarılır ?

Outlook şifre nasıl kurtarılır diye endişemi ediyorsunuz? O zaman Outlook şifre kurtarma aşamalarını aramanız gayet normaldir. Bu durumda hesabınızı kurtarana kadar ona erişemezsin. Outlook tarafından hesap kurtarma için sağlanan birçok yol vardır ve bunları gerçekleştirmesi çok basittir.

Outlook hesabı kurtarma adımları:  google

 1. Öncelikle https://account.live.com/ adresinden resmi şifre kurtarma sayfasına gidin.
 2. Verilen alana Outlook kullanıcı adınızı veya telefon numaranızı girin ve ardından İleri’ye tıklayın.
 3. Şimdi, şifre kurtarma için daha iyi bir seçenek seçmeniz gereken yerde Kimliğinizi doğrulamamız gereken bir sayfa açılacaktır.
 4. Telefon numarası aracılığıyla Outlook hesabı kurtarma seçeneğini seçin ve ardından İleri’ye tıklayın.
 5. Kayıtlı telefon numaranızın son dört hanesini girin ve ardından Kodu al seçeneğine tıklayın.
 6. Telefon numaranıza dört haneli bir doğrulama kodu gönderilecek ve ardından gelen kodu belirtilen alana girin.
 7. Bundan sonra, Outlook girdiğiniz kodu doğrulayacak ve ardından Outlook hesabınız için yeni ve güvenli bir şifre oluşturmanız istenecek ve ardından onaylamak için aynı şifreyi tekrar girmeniz gerekecektir.

Outlook ve Hotmail Ne İşe Yarar?

Outlook ve Hotmail ne işe yarar? Aslında Hotmail ve Outlook olmayan insanların bu şekilde hesap açma veya hesap kapatma işlemleri yapamayacağı biliniyor. Özellikle Instagram. Facebook veya herhangi bir yerde hesap açmak için Outlook veya Hotmail hesabı gerekiyor. Bunların yanında bir şirkete başvuru yapıldığı takdirde, onlar da Hotmail’e adresini isteyecektir. Bunun sebebi Hotmail etkin bir veri tabanına sahiptir yani her noktadan mesaj gönderebilme veya belge gönderebilme kabiliyetine sahip bir uygulamadır.

Outlook veya Hotmail’e hesabı açmak oldukça basittir ve kişilerde bu işlemlerin ne kadar basit olduğunu biliyorlar. Hemen hemen her kişinin bir tane Hotmail hesabı olmak zorunda. Üstelik bazı bireyler birden fazla Hotmail hesabı açarak bir Hotmail hesabıyla işlerini hallederken, diğer Hotmail hesabından da sosyal medya ağlarına kayıt olabiliyor.

Outlook veya Hotmail Hesabı Açmak Ücretli Mi?

Outlook veya Hotmail hesabı açmak ücretli mi? Böyle bir şey bu zamana kadar olan bir durum değildir. Ancak yer açmak için kullanılan bazı ücret yöntemleri de mevcut. Lakin hesap açmak veya hesap kapatmak gibi işlemlerde herhangi bir ücret yok. Bu platform ücretsiz bir şekilde her nokta üzerinden hesap açmak için kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir ! Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

Outlook hesap açma nasıl olur?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu