BilgisayarBilgisayar TeknolojisiGENELYazılım

Harddisk’te fazla yer kaplayan dosyaları Bulma

Hard DİSK’te fazla yer kaplayan dosyaları Bulma ! Günlük hayatımızda bilgisayar kullanırken önümüze ” Bilgisayarınız ‘da yeterli depolama alanı yok ” gibi uyarılar alabiliriz. Bilgisayarınız’ daki kullandığınız dosyalar karışık bir şekilde ise acaba hangi klasördeki veri boyutu daha fazla veya hangi dosyam nerede gibi sorular kendimize sorabiliriz. Yeni bir ssd disk almış olduğumuzu farz edelim , eğer küçük bir ssd disk aldıysak güncellemeler uygulamalar , dosyalar derken disk rengi bir anda Kırmızı’ya dönebilir yani diskte yer kalmama durumu olabilir.

Ama bu aşamada hangi dosya ne kadar yer kapladığını bulabileceğimiz  yetenekli bir program olan  ” TreeSize Free ” programını kullanabiliriz.

Harddisk'te fazla yer kaplayan dosyaları Bulma
Hard DİSK’te fazla yer kaplayan dosyaları Bulma

TreeSize Free programının kullanımı gayet basit programı indirip , kurduktan sonra  Select Directory menüsüne tıkladıktan sonra açılan menüden hangi sürücüde klasör boyut taraması yapmak istiyorsak o sürücüyü seçmemiz yeterli. Programı ücretsiz olarak alt kısımdaki linkten indir kısmından indirebilirsiniz.

TreeSize Free 4.5.3 :

indir

İlginizi çekebilir ?                   Sabit disk ne kadar yer kaplar?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu